SEC’in Darbesiyle Çöken O Altcoin CEO’su Konuştu: Kazanacağız!

Geçtiğimiz günlerde Uniswap, SEC ile yasal bir mücadeleyi girmek zorunda kaldı. SEC’in savaşı başlatmasının ardından altcoin fiyatı sert düşüş gördü. Buna piyasadaki çöküş de eklenince token değerinin önemli bir kısmını kaybetti. Bununla birlikte Uniswap CEO’su Hayden Adams umutlu konuştu. Adams, kendinden emin bir şekilde davayı kazanacaklarını ileri sürdü.

Altcoin CEO’su SEC savaşını kazanma konusunda iyimser

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Uniswap geçtiğimi günlerde SEC kaynaklı ağır bir darbe aldı. Ancak altcoin CEO’su Hayden Adams, SEC ile devam eden yasal savaşı kazanma konusunda kendinden emin. Yakın zamanda verdiği bir röportajda Adams, davanın niteliği ve Uniswap’in duruşu hakkında bilgi verdi. Ayrıca, davanın daha geniş kripto topluluğu için potansiyel etkilerinden bahsetti.

Adams, SEC’e karşı “kazanacaklarından” emin olduklarını belirtti. Uniswap ve SEC davasını, üç temel konu etrafında toplamak mümkün. İlk olarak SEC, Uniswap’in arayüzlerinin bir komisyoncu oluşturup oluşturmadığını sorguluyor. Buna ek olarak Adams, Uniswap’in cüzdanı ve web uygulaması da dahil olmak üzere arayüzlerinin Coinbase gibi diğer platformlarınkine benzerlik gösterdiğine dikkat çekti. Bu arada, mahkeme Coinbase’in arayüzünün bir komisyoncu izlenimi oluşturduğu iddialarını reddetti. Mahkeme, bu yönde Coinbase lehine bir karar verdi. Adams da bu karara atıf yapıyor. Adams, Uniswap’in de benzer şekilde davanın bu yönünü kazanacağını söylüyor.

Hayden Adams: Altcoin UNI bir menkul kıymet değil, çünkü…

İkinci olarak SEC, UNI tokenlerinin menkul kıymet olup olmadığı konusunda endişelerini dile getirdi. Adams, Uniswap’in faaliyetlerinde her zaman şeffaf olduğunu ve düzenleyici kurallara uyduğunu vurguluyor. Ayrıca, altcoin projesinin UNI tokenlerini topluma ücretsiz olarak dağıttığını belirtiyor. Ek olarak, Uniswap Labs ile token sahipleri arasında sözleşmeye dayalı bir ilişki olmadığının altını çiziyor.

Uniswap CEO’su, UNI tokenlerinin mevcut düzenlemeler kapsamında menkul kıymet kriterlerini karşılamadığını söylüyor. Adams, Uniswap’in SEC’in iddialarına karşı kendini savunma kararlılığına işaret ediyor. Bu bağlamda Adams, “Yasanın doğru tarafındayız. Bu konuda heyecanlıyız” diyor.

Uniswap kayıtsız bir borsa olarak mı faaliyet gösteriyor?

Üçüncü konu, Uniswap protokolünün kayıtsız bir menkul kıymetler borsası olarak işlev görüp görmediği etrafında dönüyor. Adams, Uniswap Labs’in Blockchain üzerinde özerk olarak çalışan protokolü kontrol etmediğini söylüyor. Buna ek olarak, merkezi olmayan bir Blockchain’de açık kaynak kod yayınlamanın bir borsa işletmek anlamına gelmediğini vurguluyor.

Daha geniş kripto pazarı üzerindeki etkileri

Uniswap CEO’su ayrıca SEC’in borsa tanımını genişletme girişimlerine dikkat çekiyor. Bunun, bir bütün olarak kripto endüstrisi için geniş kapsamlı etkileri olacağını söylüyor. Adams, mevcut düzenleyici ortam ile e-ticareti engelleme girişimlerinin olduğu internetin ilk günleri arasında paralellikler kuruyor.

Uniswap CEO’su ayrıca, Blockchain teknolojisinin dönüştürücü potansiyelinin farkına varılmasının önemini vurguluyor. Bu yüzden, düzenleyicilerden daha nüanslı bir yaklaşım talep ediyor. Çünkü, davanın sonuçlarının Uniswap’in ötesine uzandığını belirtiyor. Bu bağlamda, Adams diğer kripto girişimleri üzerindeki potansiyel caydırıcı etkiyi kabul ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x